Ето по колко часа спи Илон Мъск на денонощие

Ето по колко часа спи Илон Мъск на денонощие

Илон Мъск е един от най-успешните иноватори и предприемачи в света. Човек би си помислил, че личност като него вероятно въобще не спи. Е, оказва се, че г-н Мъск успява да открадне по няколко часа сън на ден.

В Reddit AMA от 2015 г. изпълнителният директор на Tesla Inc. и SpaceX заяви, че спи „почти по точно 6 часа средно.“

Това е малко под средното врем за сън, препоръчвано от Националната фондация за съня, която твърди, че един възрастен човек трябва да спи по около 7-9 часа на ден, за да поддържа здравословно тегло, да има по-добро настроение, по-добра памет и по-добри атлетични изяви.

Изненадващо е, че 45-годишният предприемач успява да поспи дори и за 6 часа на денонощие, предвид факта, че той разпределя по-голямата част от времето си между своите амбициозни аероскосмически и автомобилни компании. Освен това е голям филантроп и председател на еко компанията SolarCity, която бе закупена от Tesla.

Мъск казва, че му се е случвало да спи във фабриките на Tesla. Дори държи спален чувал в конферентната зала до продуктовите линии, за да може да инспектира по-добре автомобилите.

Ако се чудите как Мъск успява да постигне всичко това с толкова малко сън, съществуват достатъчно доказателства, които показват, че хората могат да функционират оптимално дори с 4 часа сън.

Източник: Business Insider

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
Тръмп пред Politico: Ситуацията в Европа е тежка и заплашва бъдещето на континента
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
Зеленски: Готови сме за прекратяване на огъня срещу енергийни обекти, ако Русия се съгласи на това
Албанският „Крал на бягствата“ се измъкна за четвърти път от италиански затвор
Затвор ол инклузив: Турция строи огромна съдебна зала за едновременни процеси срещу стотици обвиняеми
Приключиха дебатите по вота на недоверие, гласуването - в четвъртък, 13:30 ч.
Саудитска Арабия позволява на богати чужденци да си купуват алкохол