Времето: Температури до 39 градуса, но и предупреждения за летни бури

Времето: Температури до 39 градуса, но и предупреждения за летни бури

Предимно слънчево и горещо ще е и днес, но студен атмосферен фронт, който преминава през страната ще понижи с градус-два температурите от последните дни. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 34° и 39°, в София - около 34°.

Ще се развива купеста облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще има условия и за градушки. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и временно ще се усили, в Дунавската равнина до силен. Само в крайните източни райони вятърът ще остане от юг-югоизток, до умерен.

Жълт код за локални валежи и гръмотевични бури е издаден за шест области на страната: Видин, Монтана, Враца, София-град, София-област и Перник.

За останалите области на страната са в сила предупреждения от първа и втора степен за високи температури.

Оранжев код за горещо време е издаден за областите Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково. За всички останали предупреждението за високи температури е от първа степен

 

Графика: Национален институт по метеорология и хидрология

В планините ще преобладава слънчево време, след обяд и вечерта с развитие на купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб и умерен, по високите части на Рила и Пирин до силен запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 28°, на 2000 метра - около 20°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб и умерен юг-югоизточен вятър. Максималните температури ще са 28°-31°. Температурата на морската вода е 23°-27°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 06:07 часа и залязва в 20:58 часа. Продължителността на деня е 14 часа и 50 минути.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
САЩ призовават съюзниците от НАТО да спрат да купуват руска енергия
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО
Резултатите от конкурса "Мениджър на годината 2025" бяха представени пред Обществения съвет. Победителят става ясен тази вечер