Ани Салич започва да води новини по Нова

Общество

Ани Салич ще води новинарски емисии по Нова телевизия заедно с един от досегашните титулярни водещи, Николай Дойнов, съобщиха днес от медията. Салич и Дойнов са новата екранна двойка, която е част от предстоящото цялостното обновление на новинарските емисии. Другата двойка водещи на новините ще бъдат Даниела  Тренчева и Христо Калоферов.

Освен нови водещи, от 24 февруари новините на Нова ще бъдат поднесени в напълно нова идентичност, както във визуално, така и в съдържателно отношение, с променени лого и цветове. Стъпката е част от цялостна стратегия на ръководството на Нова, което има амбицията телевизията да стане N1 в новините в телевизионния ефир и интернет.

Включването на Салич в екипите за водене на тв новини не означава промяна в предварително огласените планове да има собствено предаване. Тя става посланик на най-новата социално отговорна инициатива на Нова телевизия – Game Changers, която по света се управлява от фондация Reach for change. Тя ще запознава зрителите със същността на социалното предприемачество. През пролетта Ани Салич ще стартира и ново телевизионно шоу в ефира на Нова, уточняват от телевизията.

Освен в новинарското студио, Николай Дойнов ще продължи да бъде пратеник на телевизията в горещи и размирни точки по света.

Ново тв предаване ще започне да води и Даниела Тренчева през пролетния сезон, паралелно с ангажиментите си като разследващ журналист и водещ на новини. Засега от Нова не разкриват подробности по проекта. Христо Калоферов ще продължи да бъде част от екипа, създаващ една от най-интересните репортерски рубрики на Новините на Нова – „Темата на Нова”. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство