Горнооряховският суджук – първата, призната от ЕС българска марка

България
Обновена 15:04ч., 10.06.2010
България получи зелена светлина от Европейската комисия Горнооряховският суджук да бъде регистриран като първата географска марка на България, съобщи министърът на земеделието Мирослав Найденов.
Горнооряховският суджук ще бъде вписан в Европейския регистър като „Gornooryahovski Sudzhuk", а процедурата по признаването му започна още през 2008 г.
Самото вписване ще се направи след шест месеца. Дотогава тече задължителен период, в който се изчакват евентуални възражения.
Горнооряховският суджук ще бъде вписан в Европейския регистър като „Gornooryahovski Sudzhuk". Усилията това да стане факт започват през 2008 г.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Цитат на деня
Цитат на деня |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.