Тежка катастрофа на гара Яна, един загина

Тежка верижна катастрофа е станала на входа на София при гара Яна, съобщиха от пресцентъра на МВР. Произшествието се е случило в участък, който е в ремонт.
Според първоначалната информация са катастрофирали два ТИР-а и лек автомобил. Един човек е загинал. Има и ранени, като броят им се уточнява.
Линейки извозват ранените. Ограничено е движението на останалите превозни средства до преминаването на линейките. Две от тях вече се връщат към столицата, информира "Фокус". В посока катастрофата преди минути преминаха шест или седем линейки.
В 14:00 часа трябваше да бъде пуснато движението по новоизградения участък от магистрала "Хемус", който щеше да облекчи движението в района на Горни и Долни Богров. Официалното откриване на участъка беше насрочено за 11:00 часа; заради пътния инцидент обаче сцената ще бъде преместена, за да преминават линейките.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Парламентът прие на две четения в едно заседание промени в държавния бюджет
Политика |Технологичният сектор подкрепи европейските фондови борси*
Финанси |DeepL обмисля първично публично предлагане в САЩ
Технологии |Мартин Димитров: До края на годината дефицитът ще бъде 5,1%
Икономика |"Възраждане" се обяви против увеличаването на тавана за работници от трети страни в предприятията
Политика |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.