Германия наказа Холандия с 2:1 и е на крачка от четвъртфиналите

Германия победи Холандия с 2:1 и е на крачка от четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол. Мачът беше от втората фаза от група „В” и се изигра на стадион "Металист" в Харков, Украйна.

Мачът започна силно за Холандия. „Лалетата” сътвориха две опасни положения още в първите пет минути. Германците разчитаха изцяло на контраатаки, които бяха доста остри и опасни.

При една такава, в 24-та минута, Марио Гомес бе изведен от Мюлер, който не пропусна и откри резултата.

Холандците се хвърлиха да търсят изравняване, но вместо това получиха втори гол. Той отново бе дело на Гомес в 38-та минута. Така при 2:0 за Германия футболистите се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна със силен натиск на „лалетата”, но опитните германски защитници се справяха с всяка опасност. Все пак блокадата на Германия се пропука в 73-та минута. Ван Перси с топовен изстрел извън наказателното поле намали на 1:2.

Голът дойде като допинг на холандците, които се хвърлиха да търсят изравнителния гол, но до края на мача не съумяха да достигнат до толкова важният гол.

Така Германия записа втора победа и е с шест точки, докато Холандците имат две загуби.

Ето как изглежда класирането в група „В” след днешните мачове.