Дерайлиралият влак в САЩ се движел със 170 при разрешени 80 км в час

Политика за бисквитки

Високата скорост е причината за тежката влакова катастрофа вчера във Филаделфия. По последни данни 7 души са загинали, над 200 са ранените, 8 от тях са в тежко състояние.
Световните медии цитират източници от разследването според които влакът се е движел със 160-170 км в час, когато е влязъл в завой и е дерайлирал. На това място разрешената скорост е 80 км в час, уточнява Уолстрийт джърнъл, като се позовава на федералната железопътна агенция.

Кметът на Филаделфия Майкъл Нътър призова обаче да не се спекулира, преди да има напълно точна информация за причините за катастрофата. Той съобщи, че е открита черната кутия на влака и кондукторът на влака вече е дал показания.

Катастрофата е най-тежката подобна от 50 години насам.

Нещастието е станало в беден квартал в северната част на Филаделфия с множество фабрики край жп линията. Свидетелка разказва, че не се е чул звук, но е имало силна светлина – навън станало светло като ден.

Когато спасителите пристигнали, било като във филм на ужасите – хора излизали от вагоните с окървавени лица, обезумели и объркани. Местните власти продължават да уточняват списъка на пътниците, част от които още не са открити. Не е изключено някои да са изпуснали влака или сами да са напуснали мястото след катастрофата.

На мястото е открит приемен център за семействата на жертвите.

Линията Вашингтон - Ню Йорк е една от най-натоварените, но и с вече остаряла инфраструктура.

Във влака са пътували вероятно 243-ма пътници. Дерайлирали са шест вагона. Целият ден движението по линията бе спряно, което блокира хиляди пътуващи.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала