Дания – Португалия 2:3 в истинско шоу

Истинско шоу сътвориха отборите на Дания и Португалия в мач от втората фаза от група „В” на Европейското първенство по футбол. Двубоят се изигра на стадион „Арена Лвов” в Лвов, Украйна и бе спечелен от португалците с 3:2

През първото полувреме видяхме цели три гола. Първият бе дело на португалския защитник Пепе, който в 24 минута засече центрирана от корнер топка и с глава я оплете в мрежата на датския вратар - Андерсен.

В 36-та минута Потугалия се добра до втори гол. Пощига изпревари централните защитници на Дания и прати топката в мрежата от 5-6 метра за 2:0

В края на първата част датчаните върнаха едно попадение чрез Никлас Бендтнер, запазвайки интригата в мача.

През второто полувреме отборът на Дания бе по-активния тим, опитвайки се да изравни, но по опасните атаки ги създаваха португалците, които разчитаха на бързи контраатаки по крилата.

Все пак териториалният натиск на датчаните доведе до изравнителен гол. Бентнер засече с глава центрирана топка и направи резултата 2:2.

Радостта на Дания не трая дълго. В 87-та минута Силвестре Варала вкара трети гол за Португалия. Така португалците записаха първите три точки, които ги оставят в играта на може би най-трудната група от Евро 2012.

От 21:45 ч. един срещу друг ще се изправят отборите на Холандия и Германия.