Трейлър на деня: „Момичето от Дания“
Базиран на бестселъра на Дейвид Еберсхоф, филмът „Момичето от Дания“ е любовна история, вдъхновена от живота на Лили Елбе и Герда Вегенер.
В ролята на артистичната двойка влизат носителят на „Оскар” за „Теорията на всичко“ Еди Редмейн и Алисия Викандер, позната на българския киноман от режисьорския дебют на Алекс Гарланд „Екс машина: Бог от машината“.
Режисьор на лентата за една от първите трансджендър жени, които преминават хирургическа интервенция за промяна на пола, е носителят на „Оскар” Том Хупър ("Речта на краля"), а сценарист е Лусинда Коксън.
Сюжетът: Бракът и работата на Лили Елбе, родена като Ейнар Вегенер, и Герда Вегенер се разгръщат на фона на преоткриването на Лили като жена. В Копенхаген от началото на 20-те години на миналия век Ейнар Вегенер позира като жена за съпругата си - илюстраторът и артист Герда Вегенер. Портретите получават голяма популярност и вдъхновяват Герда да продължи серията, а Ейнар все повече осъзнава женската си природа и заживява като Лили Елбе.
Режисьорът Том Хупър споделя, „Еди беше единственият, с когото исках да направя филма, и бях категоричен по този въпрос. Имах огромна вяра в неговия актьорски талант.”
„Ако мечтата ти е да разказваш истории, интересни истории, да изиграеш интересни хора, то аз съм невероятен късметлия, че можах да вляза в образите на Стивън (Хокинг) и Лили”, казва от своя страна Еди Редмейн. „И двамата са невероятни личности и това е най-доброто, на което един актьор може да се надява”, посочва той. За да се подготви за ролята си, Редмейн се обръща към транс-активистите Парис Лийс и Ейприл Ашли, както и към режисьора на „Матрицата“ Лана Уашовски.
„Момичето от Дания“ дава заявка за филмови отличия и е селектиран за фестивалите във Венеция и Торонто.
В кината в България ще бъде през януари 2016 г. Ето и трейлъра.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
България |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Bosch създава роботи, за да промотира иновациите в чистачките (Видео)
Маркетинг |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Bosch създава роботи, за да промотира иновациите в чистачките (Видео)
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Финанси |Унгария на фотофиниш
ЕС |Шофирането на суперавтомобил не е толкова яко, колкото изглежда
Автомобили |БФС очаква приходи от 15,3 млн. евро за 2026 г., над половината от тях - по програми на ФИФА и УЕФА
Спорт |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.