Испания разгроми Ирландия с 4:0

Испания разгроми с 4:0 Република Ирландия във втората фаза от група „С” на Европейското първенство по футбол. Двубоят се изигра на стадион „Арена Гданск” в Гданск, Полша.

С гол още в четвъртата минута стартира срещата. Фернандо Торес проби през наказателното поле на Ейре и с топовен изстрел направи резултата 1:0 за Европейския и Световен шампион. Веднага след гола испанците направиха три четири обещаващи атаки, загатвайки за зрелищен мач с много голове.

Уви това в първата част не се случи. Ирландия се настрои на острата игра с много пасове на Испания и успя да неутрализира всичките опасности. Така при 1:0 за испанците, футболистите се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна по идентичен начин. Испания достигна до гол още в 49-та минута. Давид Силва бе точен за 2:0.

В 70-та минута резултатът стана класически. Фернандо Торес отбеляза втория си гол в мача. В 82-та минута испанците се добраха до четвърто попадение. То бе дело на Сес Фабрегас.

Така приключи двубоя – Испания победи Ирландия с 4:0 и се доближи до четвъртфиналите на Евро 2012.

Ето как изглежда временното класиране в група „С” след днешните мачове.