Кеймбридж стана най-добрият британски университет

Политика за бисквитки

Престижният британски университет Кеймбридж надмина Оксфорд и стана най-доброто висше учебно заведение в Обединеното кралство, предаде „Дейли Мейл“. Той получи по-висока оценка от тази на традиционния си съперник Оксфорд за първи път от 2007 г. и за втори път в последното десетилетие.

Годишната оценка на качеството на образование в двата университета по традиция предизвика на Острова силен интерес и поредица от коментари. Тя се основава на проучване на мнението на студентите, оценките на входящите изпити, съотношението на администрацията към броя на студентите, средствата, които са похарчени за академични услуги и търсенето на завършилите в учебните заведения кадри. В повече от 40% от тези показатели Кеймбридж получава най-висока оценка.

Сред списъка на най-добрите британски университети се отличава още този на Бъкингам, който получава много висока оценка във връзка с удовлетворението на студентите, отношението на броя им към служителите и перспективите за реализация на неговите възпитаници.

Ето и списък на първите 15 най-добри университети във Великобритания през 2011 г. В скоби е отбелязана позицията им в класацията за миналата година:

1. Cambridge (2.)

2. Oxford (1.)

3. Imperial College London (3.)

4. London School of Economics (5.)

5. Durham (4.)

6. St Andrews (6.)

7. University College London (9.)

8. Warwick (7.)

9. Lancaster (8.)

10. Bath (12.)

11. Bristol (16.)

12. York (10.)

13. Edinburgh (11.)

14. Southampton (14.)

15. Exeter (24.)

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Автентичността и прозрачността не са едно и също
Япония за първи път в историята си има обединена Национална разузнавателна служба
Цитат на деня
Най-голямата евросделка от 4 г.: Основателят на Zara купи огромен бизнес център в Париж за 912 милиона долара
Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
За първи път от 4 г.: Социологически центрове в Русия отчетоха рекордно нисък рейтинг от 33 % за партията на Путин