United Group e най-зелената компания в България в сектор телекомуникации

United Group e най-зелената компания в България в сектор телекомуникации

United Group, водещата телекомуникационна и медийна група в Югоизточна Европа, част от която е и Vivacom, получи приза за най-зелената компания в България в сектор телекомуникации. Престижният конкурс, организиран от b2b Media, отличи мащабната инвестиция от 120 милиона евро на Групата в производство на енергия от възобновяеми източници. 

„За нас тази награда е признание, но и отговорност – да продължим да бъдем пример за това как бизнесът може да бъде активен участник в прехода към зелена икономика и устойчиво бъдеще“, сподели Николай Андреев, Главен изпълнителен директор на Vivacom.

Освен призовото първо място, United Group зае и второ място в категория „Зелена иновация“ и трето място в категория „Зелена инвестиция“, затвърждавайки своя ангажимент към устойчивото развитие и зеления преход в региона. Отличията са признание за мащабния проект на United Group за изграждане на четири електроцентрали за производство на енергия от възобновяеми източници в България. От 2027 г. година те ще покриват напълно нуждите на Vivacom и останалите компании на United Group в България от електроенергия и ще осигурят 65% от общото потребление на Групата в региона. Общата инсталирана мощност на проектите ще достигне 124 MW с годишно производство от 310 000 MWh – достатъчно за захранване на над 60 000 домакинства всяка година.

Ключов елемент на проекта е внедряването на иновативни системи за батерийно съхранение, способни да акумулират 1,5 пъти повече енергия от върховата производителност на централите. Това дава възможност за стабилно енергийно снабдяване и минимизиране на въглеродния отпечатък – близо 120 000 тона въглеродни емисии по-малко годишно.

Наградите „Най-зелените компании в България“, организирани от b2b Media, за 15 поредна година отличиха компаниите в частния и публичен сектор, които реализират зелени кампании, инициативи, инвестиции или програми за устойчво развитие и самоинициират действия и каузи за по-здравословна среда.
 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп е разочарован от Путин, днес ще разговаря със Зеленски
Перуанско заведение в столицата Лима оглави класацията „50-те най-добри ресторанта в света“
Времето: Жълт код за високи температури в 18 области
Петролът поевтиня, след като Иран потвърди ангажимента си за неразпространение на ядрени оръжия
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Мъск: Време е да пенсионираме МКС и да се съсредоточим върху Марс
Масирано полицейско присъствие по всички пътища в страната ще има днес и в неделя
Чуйте какво имат да кажат вашите клиенти