Влакът хотел (фотогалерия)

Да обиколиш Европа без досадна смяна на хотели – скоро и това ще е възможно. Италианската компания Arenaways пуска в действие влакове, чиято обстановка максимално се доближава до луксозни хотелски стаи. Логично, името им е Trenhotel.
В тях всяко купе има самостоятелна тоалетна и душ, комфортни кресла с подвижни облегалки, телевизор и всякакви други екстри.
Предвидени са също специални вагони за хора с органичени възможности, вагон-ресторант, в който е обособен и бар-кафе.
Също като в хотелите, купетата ще бъдат с легла за двама, но и с възможност за единично настаняване. Засега композициите ще покриват дълги дестинации от Северна до Южна Италия, разказва La Stampa.
Цената на пътешествията с влаковете хотели варира в зависимост от класата, но средно излиза между 140-150 евро на човек. Предвидени са обаче различни намаления за семейства или при ползване на месечна карта.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
IKEA купува сграда в Манхатън за 213 милиона долара за нов магазин в САЩ
Компании |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Financial Times: Компаниите на Мъск преживяват силно текучество на управленски и инженерен персонал
Компании |МААЕ: Няма непосредствена опасност за Запорожката АЕЦ
Свят |МРРБ към Терзиев: За трите забавени проекта са констатирани нередности в документите
Политика |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Федералното правителството на САЩ спря работа
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.