Съд пусна в продажба обявения за садомазо албум на "Рамщайн"

Съд пусна в продажба обявения за садомазо албум на Рамщайн

Съдът в Кьолн освободи от цензура обложката на последния албум на "Рамщайн" и разреши неговата продажба без ограничения. Досега обложката на "Liebe ist Fur Alle Da" ("Любовта е за всички тук") беше обявена за непристойна. Решението на магистратите от административния съд обаче не е окончателно и ще бъде обжалвано пред по-горна инстанция - Върховния съд.  

Обложката беше цензурирана през есента на 2009 г. от немския държавен комитет за изучаване на въздействието на аудиовизуалната информация върху младежите. Той сметна, че картината, използва за оформлението на диска, пропагандира насилие и садомазохизъм. Идеи за садомазо бяха намерени и в няколко от композициите в албума.

На обложката метълите от "Рамщайн" са наобиколили легнала на маса гола жена, а вокалистът Тил Линдерман е насочил сатър към завързаните й ръце.

По решение на комитета дискът трябваше задължително да се продава в непрозрачни пликове и само на клиенти на възраст над 18 години. Решението влезе в сила на 11 ноември. 

Съдиите отмениха това решение, като се мотивираха, че песните на "Рамщайн" не съдържат пряко описание на насилствени действия. Освен това те сметнаха, че комитетът не е обяснил надлежно защо описанието на садизъм и мазохизъм може да бъде вредно за сексуалното развитие на младежите. 

Държавният орган вече обяви, че ще оспори съдебното решение пред Върховния съд. Новата процедура ще отнеме поне 6 месеца, а през това време албумът ще се продава свободно. 

"Рамщайн" идват в България и на 23 юни ще свирят на стадион "Васил Левски".

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Министерството на здравеопазването дава препоръки за безопасно хранене през летните месеци
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Daily Mail: Крал Чарлз III и принц Хари се опитват да постигнат мир чрез помощниците си
Дините поевтиняват, но останалите плодове поскъпват на борсите у нас