Когато няма пари, има идеи!

Когато няма пари, има идеи!

Повечето фирми имат скромен бюджет за маркетинг. Ето защо маркетолози и собственици се стремят с по-малко пари (за финансиране на инициативи) да постигат максимален резултат. 

Как да стане? 

Тук следват 7 общоприложими начина да се засили ефектът от кампаниите и да се спестят пари.

Използвайте рекламните си материали отново и отново. Не ги забравяйте. Всяка реклама е скъпа за производство и разпространение. Затова е важно поръчаните и изработени визии да бъдат принтирани пак и предоставяни на всеки потенциален клиент, винаги когато е възможно. Когато изпращате писмо в отговор, включете и копие от рекламата си в пакета. Полагайте усилия да ползвате рекламата си повече и за дълго. 

Ако нещо работи, продължавайте да се придържате към него. Много маркетолози се отказват от старите си кампании и създават нови от скука, защото смятат, че акцията е доскучала и на аудиторията. Това често води до загуби.

Не се презентирайте прекалено крещящо. Нещо странно се случва, когато някои мениджъри решат да вложат малко повече пари за маркетинг. От името на фирмата започват да се публикуват лъскави, цветни брошури, позлатени папки и дебели годишни доклади. Това е грешка. Видът, тонът и имиджът на промоциите трябва да бъде диктуван от основния фирмен продукт и от пазара, не от това, което изглежда атрактивно или от това, което останалите компании използват и публикуват.

Проучете не много скъпи възможности да привлечете онлайн поколение от потребители като банери, пиар в интернет и оптимизация на търсенето.

Ограничете разходите за външни творчески таланти. Наемайте консултанти, рекламни фотографи, журналисти, артисти и хора, които работят на свободна практика и отговарят на джоба и бюджета ви.

Помагайте си сами. Поемете лично колкото може повече ангажименти за дистрибуция на рекламното съдържание. Помолете служителите да разпространяват, когато могат и в които срещи могат, рекламните ви материали.

Използвайте приспособима продуктова литература. Често срещан проблем в рекламирането е да се промотира един и същ продукт в много малки разнообразни пазари пред различни клиенти. Всеки пазар има различни нужди и ще купи продукта по различни причини. Но с ограничен бюджет излиза много скъпо да се създава различна брошура за всеки от малките сегменти. Затова е полезно да се използва графичен дизайн, който е лесно приспособим и променим. Решението е в приспособимите подходи!

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ