Без разголени момичета по билбордовете, настояват превозвачи

Без разголени момичета по билбордовете, настояват превозвачи

Български представители на транспортния бранш призоваха да бъдат премахнати от магистралите билбордовете и рекламните табели с красиви момичета по бельо и по бански, за да не се разсейват водачите. Освен това подпорите, върху които са поставени, са нестабилни и потенциално опасни при сблъсък, добавят още аргументи те.

На пътя между Пазарджик и Пловдив до Карловския надлез има 140 плаката с разголени манекенки само от едната страна на платното, в посока Пловдив. Това заяви в интервю за „Фокус“ Койчо Русев, който е председател на Съюза на организациите в автомобилния транспорт и Националната транспортна камара, както и член на УС на АЕБТРИ.

Той отбеляза, че в западните държави е забранено поставянето на подобни провокативни изображения, които разсейват шофьорите. Поставянето на рекламни картини по магистралите разсейва младите хора на местата, където движението с максимална скорост е позволено, коментира той.

Русев коментира още, че на Запад по магистралите се поставят само регламентираните от закона пътни знаци и никакви търговски обекти, включително знаци, табели, билбордове и дори бензиностанции на малко разстояние от пътя.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кое е правилно - две евро или две евра?
Педро Санчес: Американско нашествие в Гренландия би направило Путин „най-щастливия човек на света“
Проучване: Повечето американци оценяват първата година на Тръмп като провал
Имиграционните власти в САЩ започват улични проверки за гражданство на минувачите
Йоргос Герапетритис: Гръцкият суверенитет не подлежи на преговори
Влизането на България в еврозоната е нов неуспех за Москва, пише сп. "Форин полиси"
След прекъсване от 7 г.:Роби Уилямс издаде хитов нов албум, три седмици преди обявената дата
Времето: Студеният въздух продължава да нахлува с минусови температури