Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Искате милион харесвания във Facebook? Трикът е в споделянията
Помните ли случката, в която двама 20-годишни норвежци публикуваха снимка във Facebook, в която казват, че ако съберат 1 млн. харесвания, момичето ще спи с момчето?
Разбира се, оказа се най-обикновена шега. Въпреки това изображението бе харесано над 1 млн. пъти за по-малко от 1 ден. Днес тя дори е част от академично изследване, проведено от трима Facebook анализатори. Целта им е да открият как тази снимка, както и популярни постове, като тези на Барак Обама, успяват да буквално да превземат социалните мрежи.
Отговорът се оказва изключително прост. Всичко се крие в „каскадите от споделяния“, пише Алекс Доу, един от анализаторите.
Ето една визуализация на споделянията на снимката на норвежките младежи:
Всяка точка представлява потребител.
Обърнете внимание на малките „буци“ от споделяния – всяка принадлежи да добре свързан потребител или страница в социалната мрежа. Общо норвежката снимка е била споделена от 150759 души и 1795 страници.
Това, което е важно за тази графика, особено ако си човек, който анализира данните е, че тя подкрепя цялата концепция за популяризацията в мрежата. Оказва се, че не съществуват достатъчно изследвания, които доказват, че онлайн историите се разпространяват от човек на човек подобно на верижно писмо или дори като вирус.
Оказва се също така, че само 5 процента от снимките в социалните мрежи се споделят – средно по 15 пъти. Онези, които се споделят по 500 пъти или повече са едва 0.5 процента от изображенията.
Едва ли е изненадващ и фактът, че хората, които са споделили норвежката снимка, са предимно мъже, или че веднъж щом е достигнала 1 млн. харесвания, споделянията внезапно са намалели. Тя достига 1.8 млн. харесвания, след което е премахната.
Що се отнася до снимката на Обама, свързана с неговата победа, тя също е успяла да достигне до дълбините на мрежата – споделена е 618 хил. пъти е харесана 7 395 719.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
На днешната дата |След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език
Любопитно |Porsche ще съкрати още 5000 работни места до 2035 г.
Компании |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Този кратък тест ще ви покаже коя работа е най-подходяща за вас
Маркетинг |Класическата гимназия ще бъде върната в центъра на София, но до няколко години
Общество | Advertorial |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България9 идеи за безплатна реклама
ADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.