5 начина да увеличите парите си в трудни времена

5 начина да увеличите парите си в трудни времена

За много предприемачи една от основните причини да започнат да се занимават с бизнес, е желанието да печелят повече пари и то при свои собствени условия. Ако се борите с инфлацията или изпитвате предизвикателства с основния си източник на доходи, ето какво можете да направите, за да защитите натрупаното и даже да го увеличите.

1. Създайте бюджет за инвестициите

Независимо дали получавате заплащане на две седмици, веднъж месечно или имате пари, които се стичат от клиенти през цялото време, трябва да имате план за тези пари. Преди да посегнете смело към разходите, уверете се, че сте отделили подходящ процент за инвестиране – и след това инвестирайте веднага.

Парите, които са на фондовия пазар, работят за вас повече, отколкото в спестовна или разплащателна сметка, така че трябва да инвестирате каквото можете, преди да ги похарчите за нещо друго. 

2. Искайте повече

Цената на живота се увеличава почти всяка година, а тази година - повече от всяка друга година. Както и вашият опит. Не трябва постоянно да досаждате на шефа за повишения, но не се страхувайте да поискате нужното, за да сте в крак с разходите за живот. Ако не са съгласни, отидете и си намерете друга работа. 

Като предприемач притежавате гъвкавост в начина, по който оценявате вашите стоки или услуги. Може да се изненадате колко клиенти са готови да платят повече, особено ако правите консултиране. Повечето лица, които взимат решения, не знаят какво трябва да плащат за такива услуги, така че вие трябва да им кажете.

3. Намерете си странична работа

Днес 45% от американците имат и странична работа. Това е поразителен брой, който направо крещи: „Защо и ти не правиш това!?“ Да се надяваме, че причината е, че печелите достатъчно пари от основната си професия, така че не е необходимо да работите повече.

Ако това не е така обаче, днес е по-лесно от всякога да започнете странична работа. Бизнесът е приел икономиката на почасова работа като чудесен начин за намиране на качествена работна ръка, която е по-евтина от наемането на някого на пълен работен ден. Независимо от вашите умения, можете да използвате платформи като Fiverr или Upwork, за да се рекламирате, да създавате връзки и да печелите допълнителни пари. 

4. Изплатете дълга с висока лихва

Докато фондовият пазар може да увеличи вашето богатство, дългът може да го намали. Студентски заеми, заеми за автомобили, бизнес заеми, ипотеки - тези форми на дълг могат да носят високи лихви, които правят изключително трудно спестяването на повече пари.

Когато можете да изплатите дълга си, можете да отделите повече от приходите си за инвестиране и спестяване. Доколкото е възможно, трябва да дадете приоритет на бързото изплащане на дълга, за да освободите парите си.

5. Купувайте имоти

Един от най-важните елементи на създаването на богатство е намирането на начини за печелене на пасивен доход. Въпреки че недвижимите имоти не са единственият начин да го направите, това е един от най-добрите и най-доказани варианти. Да станете наемодател носи своите собствени предизвикателства и разочарования, но ако можете да таксувате повече за наем, отколкото плащате върху ипотеката на имота всеки месец, това е просто умен начин да спечелите повече доходи. Освен това имотът почти винаги поскъпва с течение на времето.

Разбира се, купуването на имот не е по силите на всеки. Днес обаче бариерите пред собствеността са по-ниски от всякога благодарение на платформите за инвестиции в недвижими имоти като Roofstock, които създават инвестиционни тръстове в недвижими имоти, като така позволяват да инвестирате по-малко, за да бъдете част от собствеността и все пак да печелите приходи от наем. 

6. Живейте според възможностите си

И накрая, макар тази точка да е очевидна, не винаги е лесно да се изпълни. Живеем в материалистична култура, която постоянно ни подтиква да купуваме, купуваме, купуваме. Е, не се хващайте на стръвта.

Ако искате да се настроите за дългосрочен просперитет, трябва да се възползвате максимално от всеки долар. Това означава да намалите несериозните разходи, да увеличите максимално инвестиционния си бюджет и да държите задължителните си разходи под контрол. 

Източник: entrepreneur.com

Превод и редакция: Александър Пенов

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ