След три опита Германия най-после има президент

След три опита Германия най-после има президент

Кристиан Вулф - кандидат на Христиандемкоратическия съюз на канцлера Меркел, стана 10. президент на Германия в следвоенния период на страната. Той получи поста чак след третото грасуване в Бундестага, като при първите две нито един от кандидатите не успя да вземе необходимото мнозинство.

Преди третия вот, претендентът от комунистическата партия Лук Йохимсен оттегли кандидатурата си. Това помогна на Вулф да вземе нужните му поне 625 от общо 1242 гласа в Бундестага.

Победата на Вулф е важен политически успех за канцлера Ангела Меркел, която  успя да избегне голяма политическа криза в страната, коментира Reuters.

Агенцията напомни, че 51-годишният Вулф е премиер на провинцията Долна Саксония. Кристиан Вулф е роден на 19 юни 1959 година в Оснабрюк, в Долна Саксония. Член е на Христиандемократическата пратия от 1978 година насам.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Target възприема нов маркетинг подход за колаборацията си с Woolrich
„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп
Уолстрийт смята, че токенизацията ще промени световните пазари. Сега е ред на златото
Китайският президент Си Дзинпин предлага създаване на глобален орган за регулиране на изкуствения интелект
10 признака, че сте в капана на токсична връзка - Част 1