Ръководителят на Ford няма да оглави Microsoft

Ръководителят на Ford няма да оглави Microsoft

Генералният директор на Ford Алан Мълали, който доскоро се смяташе за най-вероятния приемник на Стив Балмър на ръководния пост в Microsoft, ще остане в автомобилната компания поне до края на 2014 г. Това съобщи самият Мълали в интервю за АП. Той добави, че така иска да сложи точка на спекулациите, че ще премине в софтуерния гигант, за да не притеснява акционерите на Ford.

Инвеститорите внимателно следяха слуховете за възможната промяна на местоработата на Мълали, тъй като през тази година на Ford предстои един от най-важните периоди в новата история на автопроизводителя. През следващите 12 месеца американската компания планира да пусне на пазара 23 нови автомобила.

Мълали работи във Ford от 2006 г. Преди това прекарва 36 години в Boeing, където се издига до ръководител на отдела за гражданска авиация. Когато през септември 2006 г. преминава във Ford, акциите на компанията струват над пет долара; в началото на 2014 г. те се търгуват за 1,57 долара.

От Microsoft продължават да отказват коментар за процеса на търсене на нов генерален директор. По-рано бе съобщено, че освен Мълали, за поста претендират бившият лидер на Nokia Стивън Илоуп, бившият ръководител на Skype Тони Бейтс и Сатя Надела – ръководителят на облачните проекти на Microsoft. Спекулира се, че в крайния списък с претендентите има общо 9 души, но имената на останалите петима засега остават тайна. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
“Дарвин? Какъв Дарвин?”: 5 правила, които ще ви помогнат да се развивате по-бързо от другите 
Шефът на "Фолксваген": На китайските производители на автомобили трябва да се позволи да избегнат митата, като инвестират в ЕС
Първият нов подход за лечение на шизофрения от десетилетия насам получи одобрение от FDA
S&P Global Ratings повиши кредитния рейтинг на Сърбия от "BB+" на "BBB-"
5 техники за израстване на екипния дух
Български учени създадоха прототип на човешка кожа за проучвания в областта на медицината и фармацията
"Живей добре като харчиш по-малко": новата стратегия на китайците за евтини алтернативи