Шест от най-големите американски банки няма да се справят с климатичните цели до 2030 г.

Шест от най-големите американски банки няма да се справят с климатичните цели до 2030 г.

Шест от най-големите американски банки няма да постигнат целите си за намаляване на емисиите, свързани с петролния и газовия сектор до 2030 г., пише Barron's, позовавайки се на проучване на организацията с нестопанска цел Ceres и Transition Pathway Initiative (TPI).

Bank of America Corp., Citigroup Inc., Goldman Sachs Group, JPMorgan Chase & Co., Morgan Stanley и Wells Fargo трябва да коригират своята методология за насочване и да ускорят намаляването на емисиите в реалния сектор, се казва в проучването.

"Добрата новина е, че най-големите банки имат цели и те са измерими - поне за петролния и газовия сектор", каза пред изданието Стивън Ротщайн, управляващ директор на проекта Ceres Accelerator. "Проблемът е, че никоя от тях няма постигат целта, която си поставят заедно с обществото“.

Според Ceres и TPI целите на шестте банки в петролния и газовия сектор не съответстват на количеството намаление на емисиите на CO2, необходимо за изпълнение на Парижкото споразумение за климата.

Банките влияят на климата, като финансират дейността на други компании, отбелязва Barron's.

„Тези финансирани и подкрепени емисии са важен елемент от стратегиите за декарбонизация на банките, като се вземат предвид решенията за разпределение на капитала и управленската политика“, подчертава проучването.

„Банките играят основна роля в коригирането на посоката на изменението на климата“, каза Даниел Фугере, президент на As You Sow, компания, представляваща акционерите.

Целите на най-големите американски банки се основават на препоръките на Net Zero Banking Alliance, сформиран от ООН за постигане на целта за нулеви емисии на CO2 до 2050 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ