Осем оферти за отпускане на мостов заем е получил БЕХ

Икономика

Осем обвързващи оферти за издаването на облигационна емисия от Българския енергиен холдинг (БЕХ) са получени през тази седмица, съобщиха от компанията. Офертите са от банките, обединени в два консорциума.

Всички участници отговарят на предварително заложения критерий за отпускане на мостови заем, който на последващ етап да бъде рефинансиран с пласирането на облигационна емисия. Общата стойност на предложеното финансиране покрива търсения от БЕХ ЕАД финансов ресурс (до 650 млн. евро).

Финансовият ресурс ще бъде използван за изплащане на натрупаните задължения на Националната електрическа компания към „Ей И Ес ЗС Марица изток 1” ЕООД и „Контур Глобал Марица изток 3” АД, както и за покриване задълженията на двете топлоелектрически централи към „Мини Марица-изток” ЕАД.

В момента назначената в БЕХ ЕАД комисия оценява получените оферти и след приключване на своята работа ще обяви резултатите. Избраният кандидат ще бъде поканен за провеждане на преговори по сключване на договор за мостово финансиране. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 16 до 22 март
Иран поднови атаките срещу съюзниците на САЩ в Персийския залив. Тръмп заяви, че не го е очаквал
На днешната дата, 17 март. Имен ден празнуват Алеко, Алекса, Алексей, Алекси, Алексий
Мъск прогнозира бъдеще с високи доходи за всички, благодарение на изкуствения интелект
Времето във вторник: Заоблачаване и застудяване
Протест срещу изкуствения интелект: Над 10 000 писатели от цял свят издадоха книга без текст
Първият грък в космоса: Атина подготвя свой учен в Европейската космическа агенция
Новите OLED телевизори на Samsung: Вижте разликата, почувствайте интелигентността