Франция попари домакина Украйна с 2:0

Франция победи Украйна с 2:0 в мач от втората фаза на група „D” на Европейското първенство по футбол. Двубоят се изигра на стадион „Донбас Арена” в Украйна.

Първото полувреме започна драматично. В петата минута невиждан порой придружен от гръмотевици накара съдията Бьорн Кайперс да прекрати срещата за един час. Точно в 20 часа двубоят бе подновен. И двата отбора имаха своите шансове, но през първата част до гол не се стигна.

Втората част започна с натиск на домакините, но устремът им бе попарен с два бързи гола. Първият падна в 53-та минута. Негов автор бе Жереми Менес. Само две минути по-късно „петлите” поведоха с 2:0 след гол на Йоан Кабай.

До края на срещата украинците опитаха всичко, но по-именитият им съперник не им остави шанс и спечели срещата с 2:0.

Така домакинът Украйна записа първото си поражение, а Франция оглави временно групата.

В 21:45 ч. започва двубоят между Англия и Швеция.