426 европейски застрахователи искат да развиват дейност в България

426 европейски застрахователи искат да развиват дейност в България

426 застрахователи от държави-членки на ЕС са изявили желание да развиват дейност в България към края на февруари, става ясно от съобщение на Комисията за финансов надзор.

От началото на годината интерес към страната ни са проявили четири чуждестранни дружества. Също толкова са и спрелите застрахователната си дейност у нас заради отнемане на лиценза или отказ от него.

Общият брой на застрахователните посредници от държави членки, желаещи да работят у нас, е 1614. От началото на годината обаче десет са се отказали.

Българските застрахователи, които са уведомили Комисията за финансов надзор, че искат да работят на европейския пазар, са десет, но от началото на годината няма нови желаещи.

Броят на застрахователните посредници със седалище на територията на Република България, които желаят да извършват дейност на територията на държави членки, нарасна на 30, като през отчетния период са постъпили 2 нотификации.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Как да говорите с авторитет?