Чехия ще приеме еврото най-късно до 2029 г., прогнозира евродепутатът Томаш Здеховски

Чехия ще приеме еврото най-късно до 2029 година. Това прогнозира чешкият евродепутат от Европейската народна партия Томаш Здеховски в интервю за БНР.
"Много се радваме, че България ще се присъедини към еврозоната. Имате огромен напредък, а към нас отправяте известно предизвикателство, тъй като икономиката ни върви много добре, но все още не сме въвели еврото. Ако го бяхме направили, то щеше да ни помогне много. Поздравления за политиците ви, които взеха решението да поискат присъединяването ви към еврозоната. Това е много добре за икономиката ви, за стабилизирането ѝ и разбира се, за вашата сигурност и е много важно за българския народ и за инвеститорите в България, тъй като сега те знаят, че страната вече има предвидим пазар и не сте сред нестабилните държави в ЕС. Сега сте много по-насочени към целите, които еврото дава като икономически потенциал", каза той.
Попитан какви са настроенията в Чехия към еврото, евродепутатът отговори, че има страшно много дискусии по въпроса. Но отчете и факта, че в Чехия хората могат да получават заплатата си в евро или в чешки крони и все повече искат да я вземат в евро.
"Смятам, че до 2-3 години в Чехия ще започне процес за присъединяването си към еврозоната. До 2028-2029-а година", прогнозира Здеховски.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.