Социалният министър: Бизнесът ще получи 830 милиана европейски средства през 2023 г.

Социалният министър: Бизнесът ще получи 830 милиана европейски средства през 2023 г.

830 млн. ще бъдат инвестирани през 2023 година на пазара на труда независимо от това какъв бюджет ще приеме парламента, заяви в "Бизнес.БГ" служебният министър на труда и социалната политика Лазар Лазаров.

Парите са по ОП "Развитие на човешките ресурси" и Плана за възстановяване и устойчивост по 14 схеми, които вече са одобрени са реализиране.

Те ще се изразходват за подкрепа на работодателите и на заетите лица, както и за реализацията на безработните на пазара на труда.

Въпреки края на туристическия сезон безработицата у нас остава на рекордно ниски нива, заяви още Лазар Лазаров. В ефира на БНТ социалният министър изтъкна, че решението за бюджета трябва да гарантира социалните плащания.

"Във всички случаи рестриктивен бюджет по отношение на социалната система е недопустим. Действат основни правила, касаещи, че е необходимо държавата да гарантира достигнатото до момента равнище на социалните плащания. За тази цел трябва да се направят непопулярни мерки, за което е необходим редовен кабинет", посочи той.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Astronomer подаде оставка, след като бе забелязан да прегръща и целува негова служителка на концерт на Coldplay
Поредица от мощни трусове с магнитуд над 6,0 бяха регистрирани в руския регион Камчатка
Росен Желязков: Начело с ГЕРБ не може да има друг модел на коалиционно управление и политики
Причините, поради която повечето служители напускат
Спират движението на метрото между станциите "Сливница" и "Обеля" от днес
Цената на царевицата се повишава на световните борси през седмицата
Износът на редкоземни магнити от Китай за САЩ се увеличава значително през юни
Времето: Дневните температури още ще се повишат