Времето: Слънчево, на места със следобедни валежи

Времето: Слънчево, на места със следобедни валежи

Почти без промяна на температурите и предимно слънчева ще бъде тази събота. В следобедните часове, главно над планинските и източните райони ще се развие купеста облачност, но само на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в София - около 29°.

Над планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност с вероятност за краткотрайни валежи на отделни места. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра - около 16°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Главно по южното крайбрежие ще превали слаб дъжд. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 30°. Температурата на морската вода е 25°-28°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 06:53 часа и залязва в 19:59 часа. Продължителността на деня е 13 часа и 5 минути. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Токсичен облак от хлор блокира 150 000 души в домовете им, близо до Барселона
Турският външен министър и бивш шеф на разузнаването разказа за опит да бъде отровен
Командващия британския Кралски флот е подал оставка заради връзка с подчинен
Изненадващо прост метод за разрешаване на конфликти на работното място
Премиерът: Неприемливо е Радев да чертае политическия си проект в електорална надпревара с "Възраждане"
Макрон, Мерц, Стармър и Туск отидоха в Киев, за да покажат "непоколебима" подкрепа за Украйна
Радев: По-важно от напрежението в Европа, е напрежението в България
Наталия Киселова: Въпросът за референдума за еврото е спорен