Властите в Пекин свиват вноса на филми от Холивуд в отговор на увеличените мита

Властите в Пекин свиват вноса на филми от Холивуд в отговор на увеличените мита

Китай ще ограничи вноса на холивудски филми на фона на наложеното от президента на САЩ Доналд Тръмп мито от 145% върху китайски стоки в САЩ, съобщи Националната филмова администрация. 

"Ще се ръководим от пазарните принципи, ще уважаваме избора на зрителите и ще намалим броя на вносните американски филми. Китай е вторият по големина филмов пазар в света", се казва в изявлението.

Без това намаление Китай има право да купува само десет холивудски филма годишно, съобщава Ройтерс. Ограниченията на Китай върху произведените в Америка филми са „много популярен начин да се потърси отмъщение с почти нулеви щети за Китай“, казва експертът от филмовата индустрия Крис Фентън. 

Според него холивудските филми представляват само 5% от приходите на китайския филмов пазар, а американските студия получават само една четвърт от продажбите на билети в Китай. Тръмп, коментирайки изявлението на Пекин, каза, че е "чувал и по-лоши неща".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Като в "доброто" старо време: Първият "Магазин за хората" дебютира с опашки и празни рафтове
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 декември
Кая Калас: Постигането на сделка за финансиране на Украйна става все по-трудно
Проучване: Украинците не приемат мир на цената на територия и армия
На днешната дата, 15 декември. Имен ден празнува Свобода
ПП-ДБ смята нов кабинет в този парламент за невъзможен, ГЕРБ-СДС призова президента да участва в изборите
Бейби бумъри, Gen X, милениали, Gen Z - съществуват ли те в България?
Ето къде милиардерите виждат най-добрите възможности за инвестиция през 2026 г.