Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Италия ще загуби подкрепата на ЕЦБ, ако не въведе реформи
Член на управителния съвет на Европейската централна банка предупреди, че тя може да спре да изкупува италианския дълг, ако правителството не предприеме обещаните финансови реформи, предава BBC.
Ив Мерш, член на Съвета за Люксембург, отправи това предупреждение в интервю за италианския вестник La Stampa.
"Ако борда на директорите на ЕЦБ стигне до заключението, че условията, които са я накарали да вземе решение да купува облигации вече не съществуват, той е свободен да промени това решение във всеки един момент.", каза Мерш. "Нашата работа не е да поправяме грешките на политиците", добави той.
Ръководителят на Международния валутен фонд, Кристин Лагард, заяви, че планираните бюджетни реформи на Италия пораждат "липса на доверие".
ЕЦБ стартира програма за закупуване на италиански облигации преди три месеца.
Италия се съгласи да въведе ограничен пакет от бюджетни реформи в сряда. Кабинетът в страната обаче не успя да се споразумеяе да издаде указ за прилагане на промените, което означава, че сега те трябва да бъдат гласувани в парламента.
Лагард заяви, че МВФ ще следи внимателно прилагането на реформите. "Ние ще проверяваме какво Италия е обещала и какво изпълнява. И ако тя не спазва обещанията си това ще бъде съобщено," заяви тя пред BBC.
Председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу също коментира, че Комисията ще засили наблюдението си над Италия. По този повод екип от експерти ще пътува до Рим следващата седмица.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.