Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Камерън разгневи малцинствата във Великобритания с речта си срещу мултикултурализма
Британският премиер Дейвид Камерън разгневи мюсюлмански организации, като заяви, че мултикултурализмът е провал, и призова към по-безкомпромисен подход спрямо ислямисткия екстремизъм, пише ”Ивнинг Стандарт”.
Речта му в Мюнхен бе произнесена, докато в английския Лутън се провеждаше протест срещу имигрантите-мюсюлмани, организиран от крайнодясното движение Английска лига за защита в Лутън.
От опозиционната Лейбъристка партия заявиха, че моментът за речта е крайно неподходящ и че Камерън прави пропаганда на крайнодясното движение.
В противоречивата реч за терористичната заплаха на Международната конференция за сигурност в Мюнхен премиерът отправи критика към, както я нарече, „пасивната толерантност” спрямо неприемливите практики сред чуждестранните общности. Според него подобен подход помага на радикализираните млади мюсюлмани. Камерън призова за „мускулест либерализъм”, който по-твърдо ще налага британските ценности.
Помощник-генералният секретар на Мюсюлманския съвет във Великобритания Файсал Ханджра заяви, че речта на премиера е "разочароваща".
Сблъсъци-----------------
В Лутън се стигна до сблъсъци между крайнодясната Английска лига за защита, която събра привържениците си на протест срещу мюсюлманските имигранти, и движението „Обединени срещу фашизма”, което организира контрадемонстрация.
В града, където живее голяма мюсюлманска общност, лигата събра около 1500 поддръжници от цялата страна, които дефилираха с английски и шотландки знамена и плакати „Мюсюлмани-терористи вън от нашите улици” и „Не на строителството на джамии”.
Срещу националистите се изправиха около 1000 активисти на „Обединени срещу фашизма”, в която влизат и мюсюлмански организации.
Повече от 1000 полицаи, включително конни, се опитаха да потушат сблъсъците. Седем души бяха арестувани. Има много пострадали.
Рейтинг----------------------
Подкрепата за управляващата британска коалиция е спаднала от 53% през юни след идването на правителството до 38% в момента. Според проучването на общественото мнение, направено от „YouGov”, 57% от смятат, че мерките за съкращаване на държавните разходи, наложени от правителството, са несправедливи.
Съмненията за стратегията на британския премиер Дейвид Камерън за възстановяване на икономическия растеж намалява заради тревожните икономически данни. Според изненадваща информация от миналия месец икономиката на страната се е свила с 0,5% през четвъртото тримесечия на 2010 година.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Председателят на Европейския парламент иска разследване срещу евродепутат, близък до Русия
ЕС |Франция се подготвя за тежка гореща вълна от 39 градуса в близките дни
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното
Спорт |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.