Комисията за финансов надзор увеличи таксите си с 50%

Политика за бисквитки

Комисията за финансов надзор прие окончателен проект на Тарифа за таксите, събирани от надзорната институция.

Този вариант на проект беше представен пред браншовите организации, членове на Консултативния съвет, на 18 януари 2011 г. и в голяма степен бе съобразен с предложенията, направени от бизнеса, а именно размерът на таксите да бъде увеличен средно с 50% , а не средно със 100%, както беше залегнало в първия вариант.

Браншовите организации подкрепиха проекта за Тарифа на КФН и в тази връзка изпратиха писма до председателя на КФН. Според тях този вариант е съотносим към обективната ситуация на финансовите пазари и едновременно с това е белег за постигната висока степен на диалогичност между регулаторната институция и бизнеса.

Предстои проектът на Тарифа за таксите, събирани от Комисията за финансов надзор по Закона за Комисията за финансов надзор, да бъде изпратен на Министерски съвет и на Министерство на финансите.

Крайният вариант на проект на пълната тарифа за таксите може да видите тук.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно