Делата за онлайн клевети във Великобритания са се удвоили

Делата за онлайн клевети във Великобритания са се удвоили

Броят на съдебните дела във Великобритания, заведени от хора, които казват, че са били обидени или наклеветени онлайн се е увеличил два пъти за година, съобщава BBC. Интернет, свързаните дела за клевета в Англия и Уелс са се увеличили от 7 на 16 през годината, предава фирмата за правна информация „Сладки и Максуел”.

Увеличението е свързано с повишеното използване на сайтовете за социални контакти като Facebook и Twitter. Общият брой на делата за клевета, заведени в съда на Острова се е увеличил от 83 на 86. Тенденцията на журналистите, които използват сайтове за социални медии като източници на новини увеличава риска от клеветническа информация, съдържаща се в националните медии, предупреждават експерти.

В същото време хората, които се оказват оклеветени в социалните медии, трудно могат да премахнат материала, който ги обижда, тъй като много доставчици на социални платформи, не поемат отговорност за съдържанието, публикувано от потребителите им.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Как да говорите с авторитет?