Кръстиха нов вид гъба на Спонджбоб

Кръстиха нов вид гъба на Спонджбоб

Новооткрита гъба беше кръстена на популярния анимационен герой Спонджбоб с квадратните панталонки. Гъбата, наречена Spongiforma squarepantsii, е била намерена от изследователите на Държавния университет на Сан Франциско (SFSU) в горите на о. Борнео, разказва BBC.

S. squarepantsii има формата на морска гъба и по думите на откривателите, мирише на плодове и плесен. Тя е един от двата вида, които принадлежат към рода Spongiforma, заедно с друга гъба, открита в централен Тайланд, която има различен цвят и миризма.

Спонджбоб е звездата в популярен анимационен сериал, излъчен за първи път в САЩ през 1999 г. Приключенията на героя и неговите приятели съставят една от най-продаваните поредици от филмова продукция на MTV Networks.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп забрани на граждани на 12 държави да влизат в САЩ
Акционерите на Warner Bros. гласуваха против изплащане на 52 млн. долара на изпълнителния директор
На днешната дата, 5 юни. Световeн ден на околната среда
Премиерът: В режим на плавно въвеждане на еврото сме, трябва да има спокойствие и предвидимост
ЕК и ЕЦБ: България е готова за присъединяване към еврозоната от 1 януари догодина
Експортът на турската отбранителна индустрия достига близо $3 млрд. от началото на годината
Румънските пощи инсталират терминали за криптовалута
Първи политически реакции от България и Европа след зелената светлина за еврозоната