Пет впечатляващи дестинации от номинираните за Оскар филми

Пет впечатляващи дестинации от номинираните за Оскар филми

Специално за церемонията по връчване на наградите "Оскар" търсачката за хотели и сравнение на цените им www.trivago.bg ви представя пет зашеметяващи места, изиграли важни роли в тазгодишните номинирани филми. 

Източник: The Weinstein Company / Снимка: Andrew Cooper SMPSP

Последвайте стъпките на любимите си екранни герои и ни позволете да ви отведем на едно незабравимо приключение до пет великолепни краища на света. От разкошни имения в блатистия Юг до призрачни японски острови, от средиземноморски средновековни села до тропически индийски морски пристанища - тези дестинации гордо представят филмите, в които участват и заедно с тях претендират за първите места в сърцата на зрителите. 

1. Остров Хашима, Япония ("007 Координати: Скайфол") 


Източник: Creative commons / Снимка: Flickr user - kitty

Близо до бреговете на Нагасаки, Япония, се намира един малък призрачен остров, който служи за фон на една от драматичните сцени между Хавиер Бардем и Даниел Крейг в най-новия филм от поредицата за Джеймс Бонд "007 Координати: Скайфол". Повече от 100 години о. Хашима, известен също като Военния кораб (Battleship Island) е бил каменовъглена мина, като в построените сгради са се помещавали работниците и техните семейства. Трудно е да си представим, че на този скромен остров от 63 декара някога са живели повече от 5000 души, превръщайки го в едно от най-гъсjо населените мeста в света (83 души за декар или 83 500 души/кв. км).

През 1974 г. собственикът Мицубиши решава да закрие производството на въглища, тъй като петролът става все по-често използваното гориво. Островът е бил набързо изоставен и с течение на времето рушащите се и безлюдни сгради и улици придават на мястото загадъчната и пост-апокалиптична атмосфера, която виждаме в Скайфол. Мястото е жив пример за това какво би се случило в света, ако населението на земята изведнъж изчезне. Посещението с лодка до Призрачния остров е неотменна част от туристическата програма на всички пътуващи в региона. За настаняване в близост до острова ви препоръчваме четиризвездния хотел Monterey Nagasaki, където ще Ви посрещнат с чудесно обслужване, елегантен дизайн и наистина изгодни цени.

2. Имение Evergreen Plantage, Луизиана, САЩ ( „Джанго без окови“)


Източник: Evergreen Plantation

Един от най-големите претенденти за Оскар тази година е „Джанго без окови“ - новият филм на Куентин Тарантино. Филмът, засягащ болна тема в американската история - търговията с роби, проследява приключенията на ловците на глави Джанго (Джейми Фокс) и д-р Шулц (Кристоф Уолц) в Дълбокия юг. Голяма част от филма е заснета във великолепната плантация Евъргрийн, намираща се в сърцето на щата Луизиана, по поречието на Мисисипи. Зашеметяващата захарна плантация датира от 1832 г., повече от 30 години преди Прокламацията на еманципация да сложи край на робството. Особено интересно място за посещение е входния път към Calvin Candie (във филма известно като Candyland), който води към някогашните робски къщи, скрити зад ред прекрасни дъбови дървета. Днес плантацията Евъргрийн, намираща се на 73 км от Ню Орлиънс, е щатска историческа забележителност и предлага туристически обиколки, разказващи за живота в плантациите. 

3. Гурдон, Франция („Клетниците“)


Източник: Creative commons / Снимка: Flickr user - Ben Torfs

Мюзикълът „Клетниците“ (режисиран от Том Хупър) също е голям претендент в тазгодишната церемония, с номинации за най-добър филм, най-добра главна мъжка роля и най-добра актриса в поддържаща роля. Френският писател Виктор Юго написва този епичен роман през 1862 г., който 100 години по-късно се адаптира в световно известен мюзикъл. Въпреки че действието се развива в началото на 19. век във Франция, продукцията на Хупър е снимана главно в Обединеното кралство. Едно забележително изключение е селцето Гурдон, което се намира в Алп Маритим на Френската Ривиера. В началните сцени от филма мястото има за цел да представи града Дин, където Жан Валжан (изигран от Хю Джакман) е освободен след 35 години затвор.

Това средновековно селце някога е било феодална крепост, достъпна единствено чрез една римска порта. Замъкът на Гурдон, Château de Gourdon, е най-важната забележителност в селото и със сигурност си заслужава да го посетите, ако пътувате в региона. Въпреки че филмът пропуска да обърне кадъра към планинските върхове на Гурдон, те крият невероятна гледка към Средиземно море, откъдето при ясен ден се вижда Корсика. В истинския дух на филмовата индустрия, посетителите на Гурдон ще намерят най-доброто настаняване в близкия град Кан - дома на едноименния международен филмов фестивал. 

4. Пудучери, Индия („Животът на Пи“)


Източник: Creative commons / Снимка: Adam Jones

Магическият нов филм „Животът на Пи“, режисиран от Анг Лий („Планината Броукбек“ и „Тигър и дракон“), е номиниран за няколко Оскара тази година, включително за най-добър филм, най-добър режисьор и най-добра кинематография. Въпреки че по-голямата част от филма се развива в морето, началните сцени са заснети в южноиндийската област Пудучери (Пондичери), наричана още "Френската Ривиера на Изтока". Тази бивша френска колония е родният край на главния герой, Пишине „Пи“ Пател (изигран от Сурай Шарма).

Днес френският квартал на Пудучери е осеян с красиви хотели и ресторанти, които предлагат настаняване и услуги на невероятно ниски цени. Недалеч от френския квартал е зоологическата градина, собственост на бащата на Пи, Сантош Пател (Адил Хюсеин), която през 1826 г. първоначално е изградена като ботаническа градина, но днес е популярен парк и любимо мястно за вечерни сбирки на младите хора. Това е и мястото във филма, където Пи казва "сбогом" на приятелката си, Ананди (Шравранти Сайнатх), преди да замине на фантастичното си приключение в открито море. 

5. Валета, Малта („Кон-Тики“)


Източник: Creative commons / Снимка: Flickr user - tatsuhiko_a

Норвежкият филм "Кон-Тики", номиниран за най-добър чуждоезичен филм, разказва историята на Тур Хeйердал (изигран от Пол Свере Валхайм Хаген). Тур е норвежки изследовател, който през 1947 г. пътува от Южна Америка до Полинезия на 45-метров сал. Етнографът, забелязвайки приликите между древните статуи в Полинезия и Южна Америка, е убеден, че коренното население на Великденския остров произлиза от Южна Америка, а не от запад, както е преобладаващото мнение по това време.

Въпреки че не знае да плува, нито как да управлява плавателен съд, Хeйердал, заедно с екипаж от петима души, потегля на този примитивен кораб, за да докаже, че липсата на технология не е представлявала реална бариера за древните хора. Във филма екипажът се отдалечава от красив бряг, който е представен на зрителя като бреговата линия на Перу. В действителност, този бароков, величествен бряг се намира от другата страна на Атлантическия океан край малтийската столица Валета, и със сигурност е достоен за посещение. Той предлага не само спираща дъха гледка към Средиземно море, но и изобилие от музеи, църкви и други исторически паметници. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ