Хакери източили $120 млн. в САЩ
Хакери са задигнали $120 млн. и то само за третото тримесичие на миналата година, съобщи Федералната корпорация за застраховане на депозити в САЩ. Почти всички интернет обири са били свързани по един или друг начин с онлайн-банкиране, уточняват щатските застрахователни експерти. Обикновено жертвите на интернет кражбите били уговаряни да посетят фалшив корпоративен сайт или били подмамвани да заредят вирусна програм , позволяваща на хакерите да получат достъп до онлайн паролите. След това парите били източвани направо през легалната автоматизирана система за връзка между банките.Най-тревожното е, че кражбите продължават независимо от факта, че банките се опитват да предпазят клиентите си като ги карат да използват по няколко форми на идентификация.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.