Почина пиар легендата Дан Еделман

Почина пиар легендата Дан Еделман

Америка се раздели с една от най-известните фигури в пиара. На 92-годишна възраст почина Даниел Еделман – създателят на световноизвестната фирма за връзки с обществеността и корпоративен имидж Edelman. Причина за смъртта му е сърдечен проблем.

Дан Еделман основава компанията си в следвоенния период в САЩ през 1952 г. Пионер в индустрията, той се премества да живее в Чикаго след като участва във Втората световна война. В кариерата си успява да направи много марки широко известни на домакинствата и до днес. През 60-те години на миналия век има около 25 клиента, един от които е държавата Финландия. За приноса му в нейна полза тя го посвещава в рицарство през 1978 година. Пиар фирмата му Edelman е обслужвала също авиолиниите „Конкорд“, телевизия CBS, “Сара Лий“ и веригата за бързо хранене KFC. Днес служителите й са над 4200. Централите й са две – в Чикаго и в Ню Йорк.

Освен заслугите си в практиката на пиара, Еделман оставя и семеен бизнес. Компанията му днес се управлява от сина му Ричард Еделман.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Германското разузнаване: 90% е вероятността коронавирусът да е изтекъл от лабораторията в Ухан
Тръмп заплаши с 200% мита за виното и други алколни продукти, ако ЕС не премахне тарифата върху уискито
Ройтерс: Русия е представила на САЩ списък с искания за сделка за прекратяване на войната срещу Украйна
След преизчисляването: „Величие“ прехвърлят 4-процентната бариера за влизане в парламента
Конституционният съд обяви за незаконен изборът на 16 депутати
Анджей Дуда призова САЩ да разположат ядрени бойни глави на територията на Полша
Антибиотиците и лекарствата за вирусни инфекции ще са безплатни за малките деца