21 начина, по които богатите мислят различно (2)

21 начина, по които богатите мислят различно (2)

21 начина, по които богатите мислят различно (2)

Колко пъти сте чували репликата "някои се раждат с късмет". Това безспорно е истина. Зад богатството и просперитата на успелите обаче стои и нещо повече. Представяме ви втората част от поредицата "21 начина, по които богатите мислят различно". Вижте следващите 5 разлики, подбрани от Business Insider.

6. Бедните хора виждат парите през очите на емоцията. Богатите хора мислят за парите логично.

Обикновеният човек има финансовия стремеж да се пенсионира комфортно. Световната класа богаташи виждат парите през очите на логиката. Великите знаят, че парите са важен инструмент, който предоставя опции и възможности.

7. Бедните хора печелят пари, като правят неща, които не обичат. Богатите хора следват своята страст.

За обикновения човек изглежда, че богатите работят през цялото време. Но една от най-умните стратегии на богатите е да правят това, което обичат и да намира начин да печели от това. От друга страна, бедните заемат работни места, които те използват практично.

8. Обикновените хора имат ниски очаквания, така че те никога не са разочаровани. Богатите хора търсят предизвикателства.

Психолози и други дравни експерти често съветват хората да се настроят за ниски очаквания за живота си като профилактична мярка срещу трайни разочарования. Никой никога няма да забогатее неочаквано и да изживее мечтите си без големи очаквания.

9. Бедните хора вярват, че трябва да направят нещо, за да забогатеят. Богатите хора вярват, че трябва да бъдат нещо, за да забогатеят.

Докато масите са обсебени от непосредствените резултати от своите действия, великите отделят внимание на всеки опит независимо дали е успех или провал, знаят че техните вярвания се превръщат в машина за успех, че в крайна сметка произвеждат изключителни резултати.

10. Бедните хора вярват, че се нуждаят от пари, за да правят пари. Богатите хора използват парите на другите хора.

Богатите не се страхуват да финансират бъдещето си от джобовете на други хора. Не се питат постоянно могат ли да си позволят нещо. Истинският въпрос е „Дали това си заслужава инвестицията”.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ