Ценностите създават изключителния екип
Наемането на служители, които притежават необходимите технически умения и опит, но не споделят вашите ценности, може да има тежки последствия за компанията. Трудно е да се развива и управлява компания, в която хората не вярват в мисията, пише Harvard Business Review.
За да се убедите, че кандидатът отговаря на вашите ценности, по време на интервюто му задавайте въпроси, показващи дали наистина вярва в това, което фирмата прави. Прибързаните изводи за бизнес или човек обикновено водят до грешни решения.
Поставете на видно място ценностите. накарайте новите служители да се подпишат, че ги приемат и ще ги следват. Покажете, че наистина държите те да ги следват. Помнете, че компанията се познава по екипа.
Винаги се опитвайте да поддържате оптимизъм в компанията. Оптимизмът е това, което мотивира хората да създават. Оптимизмът е това, което вдъхновява да вършите нещо полезно за другите. Той е в основата на растежа на икономическия и социален свят.
Качеството на мисленето, работата в екип и свободната обмяна на идеи са елементите, които разграничават обикновения от изключителния екип. Когато всичко това е съчетано с общи ценности, преследването и постигането на целите винаги е по-лесно.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Свят |Белият дом ще обяви, че китайските съоръжения на Nexperia ще възобновят доставките на чипове
Технологии |Френският премиер призовава за преговори на закрити врати след одобряването на нов данък върху богатството
Политика |Китайският президент Си Дзинпин предлага създаване на глобален орган за регулиране на изкуствения интелект
Технологии |Премиерът на Kанада се извинил на Тръмп за реклама с Рейгън, която разгневи американския президент
Политика |Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп
Свят |Румен Радев: Само партията, която лично аз обявя, може да бъде моя партия
Политика |Тоалетна от масивно злато ще бъде предложена на търг в „Сотбис“
Любопитно |Заради липса на пратки закриват над 200 пощенски клонове в Гърция
Свят |„Киев пост“: Освен в Румъния, САЩ ще намалят военното си присъствие и в България, Унгария и Словакия
Свят |Методът 1-2-48 за борба с бърнаута
Техники за успех |На фокус следващите седем дни: Липсващи данни, петролни санкции и лихвени проценти
Финанси |Неидентифициран дрон предизвика закъснения и отклонени полети на летището в Берлин
Свят |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.