Търговският дефицит надхвърли 6,4 млрд. лв.

Търговският дефицит надхвърли 6,4 млрд. лв.

Общото външнотърговско салдо (вътрешен плюс външен пазар) на България е отрицателно през периода януари - октомври 2014 г. и е на стойност 6,443 млрд. лв., което е с 912,8 млн. лв. повече от салдото за първите десет месеца на 2013 г. По цени FOB/FOB (след елиминиране на разходите за транспорт и застраховки при внос на стоки) салдото през периода януари - октомври 2014 г. също е отрицателно и е в размер на 4,588 млрд. лв., показват предварителни данни на Националния статистически институт (НСИ)

През октомври 2014 г. общото външнотърговско салдо е отрицателно и е на стойност 697,8 млн. лв. По цени FOB/FOB салдото също е отрицателно и е в размер на 463,9 млн. лв.

За периода януари - октомври 2014 г. страната ни е изнесла стоки общо на стойност 35,9 млрд. лв. и спрямо съответния период на 2013 г. износът намалява с 1,4%.

През октомври 2014 г. общият износ нараства на годишна база с 1,9%, до 4 млрд. лв..

За периода януари - октомври 2014 г. в страната са внесени стоки общо на стойност 42,4 млрд. лв. или с 0,9% повече спрямо същия период на 2013 г.

През октомври 2014 г. общият внос се увеличава с 4,4% на годишна база, до 4,7 млрд. лева.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи