Стив Джобс се появи на стратегическа среща с Обама

ЕС

Въпреки тежкото си здравословно състояние Стив Джобс участва във фундаментална среща с американския президент Барак Обама, който покани на делови обяд лидерите на най-големите технологични корпорации в САЩ.

Освен изпълнителният директор на Apple, край президентската маса се събраха основателят на Facebook Марк Цукерберг, президентът на Yahoo! Карол Бартц, генералният директор на Twitter Дик Костело и шефът на Google Эрик Шмидт, съобщи „Франс прес”

С ИТ-елита Обама обсъдил варианти за съвместна работа по инвестиране в иновации в американската промишленост. Той отделил особено внимание на въпросите за заетостта, като изразил готовност правителството да предостави протекции и облекчения на компаниите, които се ангажират да създадат работни места за американските граждани.

Обсъдени са и възможностите за инвестиции в образователната сфера. Обама изразил надежда, че големите компании в Силиконовата долина ще продължат да инвестират в креативността и находчивостта на американците, в създаването на революционни технологии и популяризирането на нови начини за предаване на информации.

Американският президент е горещ привърженик на внедряването на нови технологии. Той е активен потребител в Twitter с над 6 милиона съобщения в личния си профил, а почитателите и приятелите на страницата му във Facebook са над 18 млн.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Планове: Турция и България отварят нов митнически пункт на север от ГКПП „Капъкуле“
Белият дом ще получи комисионни от 10 млрд. долара за посредничеството по сделката с TikTok
Куба се вдига на бунт срещу спирането на тока и перманентната криза
На днешната дата, 15 март. Световен ден на потребителя
Meta прави поне 20% съкращения, за да компенсира инвестициите в изкуствен интелект
Най-надеждните начини за изграждане на увереност на работното място
Времето: Предимно слънчево, тихо и с приятни температури
Axe се бори срещу прекомерната употреба на аромати с нова спрей технология