Илон Мъск може да намали офертата си за Twitter

Илон Мъск може да намали офертата си за Twitter

Милиардерът Илон Мъск намекна, че може да опита да намали цената на сделката за придобиването на Twitter, като заяви, че споразумението на по-ниска цена „не е изключено“, предаде Блумбърг.

Коментарът на шефа на Tesla е дошъл по време на конференция в Maями, свързана с подкаста „All-In“.

Цената на книжата на Twitter се понижи с 8,18% в търговията в понеделник, тъй като инвеститорите се страхуват, че Мъск ще се оттегли от споразумението за придобиването на социалната мрежа за 44 млрд. долара.

Акциите на компанията изтриха постигнатия напредък, след като Мъск обяви инвестицията си в компанията на 4 април. Миналата седмица той постави сделката „на пауза“, докато не бъдат потвърдени изчисленията, че фалшивите профили и спамът в социалната мрежа действително представляват по-малко от 5% от потребителите, както твърдят от компанията.

В понеделник Мъск заяви, че според негови изчисления фалшивите потребители са поне 20%.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

ISW: Москва постави като условие мирното споразумение да не позволява прозападно правителство в Киев
ЕС призовава основано на уважение споразумение, след като Тръмп заплаши блока с мита от 50%
"Тренд": Над 80% от българите смятат четенето на книги за важно, но 43% не са прочели книга през последната година
Неизвестно за известните: Съперничество между двама братя и скандал под бомбите ражда прочута марка за спортни обувки
ЕС обмисля премахването на 20 банки от SWIFT в рамките на новите санкции срещу Русия
МВР иска спедиторските фирми да не изпълняват поръчки за доставка на вейпове
Съдия временно блокира забраната на Тръмп за прием на чуждестранни студенти в Харвардския университет
Украйна и Русия извършиха най-голямата размяна на военнопленници от началото на инвазията през 2022 г.