Българите върнаха парите в банките

Българите върнаха парите в банките

Българските домакинства и бизнесът върнаха обратно парите си в банките след масираното теглене през юни заради кризата с КТБ и криминалните атаки срещу ПИБ. През август на депозити са вкарани над 1 млрд. лева, сочи паричната статистика на БНБ, съобщава „Труд”. 

Според данните на централната банка вложените в трезорите пари дори нарастват с 377 млн. лв. спрямо май - месеца, който предхождаше банковата криза. През август депозитите са достигнали общо 58,379 млрд. лв.

Увеличението се дължи най-вече на фирмите, чиито средства в банки са нараснали с близо 700 млн. лв. за три месеца. Парите на населението са се върнали на нивото от май.

За сравнение през юни бяха изтеглени над 1 млрд. лева. През юли в банките се върнаха едва около 400 млн. лв.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп планира мито от 100% върху вноса на чипове. Ще има изключения за фирми, които инвестират в САЩ
Доверието на украинците към Зеленски е намаляло до най-ниското ниво от около 6 месеца
Кремъл: Тръмп и Путин ще се срещнат в близките дни
Белият дом: Тръмп е готов за среща с Путин, както и със Зеленски
„F-1“ стана най-касовият спортен филм и първи по приходи в кариерата на Брад Пит
Здравното министерство на САЩ спира финансиране от 500 млн. долара за РНК ваксини
Истинската причина за прегаряне, за която никой не говори
ЕЦБ вижда риск за стотици хиляди работни места в еврозоната, ако Китай пренасочи търговия от САЩ към Европа