Испания отложи забраната за пушене на обществени места

Политика за бисквитки

Въвеждането на забрана за тютюнопушене на публични места в Испания беше отложено за 2011 г., съобщава „Ройтерс”. Дотогава местните жители и туристите в страната ще могат свободно да палят цигара в ресторантите, кафенетата и клубовете.

Испанското правителство отдавна иска да затегне режима за пушене. Вчера обаче министърът на здравеопазването, г-жа Тринидад Хименес  развя бялото знаме и заяви, че по-строгите ограничения едва ли ще бъдат въведени преди началото на следващата година.

Тя обясни, че поправките на закона от 2006 г., който забрани тютюнопушенето на работното място и в метрото, ще бъдат представени в Конгреса в началото на юни и подложени на дебати същия месец. Това значи, че измененията ще бъдат приети не по-рано от 2011 г.

Сондаж на общественото мнение, направен от държавната статистика отчете, че 44,2% от испанците са против по-строгите ограничения на пушенето, а 47,4% са "за". Данни на здравеопазването пък гласят, че пушенето става повод за смъртта на 161 души дневно в страната. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ръст на приходите с тази „остаряла“ маркетингова стратегия
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Излизането на ОАЕ от ОПЕК не е безпрецедентно. Може ли друга страна да последва примера им?
На днешната дата, 30 април. Рождениците днес
Разцепление: Продължаваме промяната и Демократична България ще имат две отделни парламентарни групи
Цитат на деня
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за обилни валежи в 18 области
„Булгаргаз“ открива тръжна процедура за доставка на втечнен природен газ на терминал в Турция