Анонимен подарява пари в пликове в Сан Франциско
Неизвестен дарител помага на хората в Сан Франциско, като оставя пликове със стодоларови банкноти на различни места в града. В Twitter, където добрякът се подвизава като @HiddenCash, той публикува снимки на местата, където ще остави парите. Неговите дарения са откривани под пейки и столове в паркове, на стълби и дори в унисекс тоалетна, разказва „Дейли Мейл”.
Потребителят разкрива в интернет, че е натрупал състояние чрез бизнес с недвижимо имущество. Полът му не е известен. Той описва инициативата си като „анонимен социален експеримент с добра цел” и казва, че ще оставя банкнотите в пликове два пъти седмично. .
@HiddenCash вече има над 6500 последователи в социалната мрежа, очакващи следващата му стъпка. Някои потребители се съмняват дали не става дума за поредния социален експеримент, организиран в Щатите с рекламна цел, който впоследствие ще се разпространи като YouTube видео. Други вярват в безкористната цел на инициативата.
"През последните няколко години спечелих повече пари, отколкото можех да си представя. Много мои приятели и хора, с които работя, не могат да си позволят дори скромен дом. Това ме накара да измисля някакъв начин и да върна парите на хората, благодарение на които съм ги натрупал. Освен чрез дарения измислих да върна парите по този забавен начин", споделя щедрият потребител в Twitter.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език
Любопитно |Porsche ще съкрати още 5000 работни места до 2035 г.
Компании |Главният съдия на финала на Световното по футбол Славко Винчич приключи кариерата си
Спорт |Федералният резерв е изправен пред необичайно объркващ икономически момент
Икономика |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
На днешната дата |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.