Дейвид Бекъм създава собствен футболен клуб

Дейвид Бекъм създава собствен футболен клуб

Бившият полузащитник на английския национален отбор по футбол Дейвид Бекъм реши да създаде собствен футболен клуб, който да стане част от северноамериканската футболна лига MLS. База на отбора ще бъде Маями, а минималните разходи по създаването на клуба се оценяват на 25 млн. долара, предаде Ройтерс.

Изпълнителният вицепрезидент на MLS Дан Куртманш потвърди, че преговаря с Бекъм, но отказа да разкрие на какъв стадий се намира сформирането на новия отбор.

Понастоящем 38-годишният британец е зает с намирането на инвеститори. По данни на Ройтерс помощ вече са му обещали британският бизнесмен и създател на шоуто Pop Idol Саймън Фулър и американският милиардер от боливийски произход Марсело Клор, който притежава боливийския футболен клуб „Боливар”.

Популярността на футбола в Маями расте заедно с нарастването на броя имигранти от Южна Америка, отбелязва Ройтерс. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Цитат на деня
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон