Отвориха най-големия тематичен парк в света - Ferrari World

Отвориха най-големия тематичен парк в света - Ferrari World

Най-големият закрит тематичен парк в света отвори врати днес в Абу Даби, предава news24. Ferrari World е първият подобен парк, посветен на луксозната марка автомобили Ferrari.

Той се намира близо до пистата Яс Марина и се простира на повече от 86 000 кв. м., а масивният му червен покрив обхваща 200 000 кв. м. Върху него пък блести най-голямото лого на Ferrari, правено някога. "Паркът е проектиран да побере до 10 000 души по всяко време", заяви генералният му директор Клаус Фриманд по време на откриването.

"Той е фантастичен, чакахме това с години. Преди три години тук буквално нямаше нищо, само пясък", допълни той. Ferrari World предлага 20 атракции, сред които "Формула Роса", която симулира каране на болид от Формула 1 с 240 км/ч и е най-бързото влакче в света.

Паркът е част от усилията на Абу Даби да развие остров Яс. Освен това емирството планира да открие и паркове на Лувъра и на Гугенхайм на близкия остров Саадият.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Как да говорите с авторитет?
Мерил Стрийп: Не оставяйте пречките да ви смажат. Никога не е късно за завръщане
Скрита климатична промяна може да е подтикнала епичните тихоокеански плавания преди 1000 години
Родените през декември може да доживеят до 105 години
Цените на колите падат заради градушката в София