Специална група ще решава съдбата на пингвина от Нова Зеландия

Manager News

Специална група ще решава съдбата на пингвинът, който неочаквано се появи на плаж в Нова Зеландия, предаде „Гласът на Америка”. Преди около седмица императорският пингвин се превърна в световна новина Местните власти даже му дадоха име - „Щастливи крака”

Експерти от специалната група препоръчват пингвинът да бъде пуснат във водите на северната част на океана, което е характерно обиталище на пингвините. Вариантът за връщането на спечелилия симпатиите на новозеландците пингвин в Антарктида не се смята за препоръчителен, както и задържането му в настоящото му убежище в Нова Зеландия заради липсата на подходящо оборудване.

В непосредствено бъдеще „Щастливи крака" не отива никъде и ще остане в Нова Зеландия за седмици или месеци, докато се възстановява от операция за прочистване на стомаха от пръчки и пясък.

Тях той е изял по погрешка, защото ги е помислил за сняг.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура