Покачване на морското равнище може да доведе до преселване на 13 млн. американци

Покачването на морското равнище може да доведе до принудителното преселване на три пъти повече хора в Щатите, отколкото се смяташе преди, показва нов анализ, цитиран от New Scientist.
Матю Хойър от Университета на Джорджия посочва, че доскоро изследванията на рисковете от повишаването на морското ниво са използвали данни за настоящия брой на населението, съчетани с прогнози за бъдещите нива на океаните и моретата. Проблемът е обаче, че прогнозите почти веднага губят актуалност. Общностите, населяващи бреговите региони специално в САЩ, са едни от най-бързо растящите в света. Така че трябва да се отчита фактът, че тези региони се развиват”, смята Хойър.
Заедно със свои колегите, той е съчетал очаквания растеж на населението, със сценарии на Администрацията за океаните и атмосферата на САЩ за покачване на морското равнище. Учените са установили, че увеличение с 1,8 метра през 2100 година, което е максималната прогнозна стойност, би довело до преселването на 13,3 милиона души, допълва агенция „Фокус”. По-умерено покачване с 0,9 метра ще причини преселването на 4,3 милиона души. От тях, половината биха били жители на щата Флорида.
Атанасиос Вафеидис, който изследва рисковете от покачването на морското равнище в Университета в Кил, Германия, посочва, че е важно да се разглеждат социо-икономическите промени, но не смята, че броят на изселените хора ще е толкова голям. По думите му, хората се адаптират към променящата се брегова линия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Басейнова дирекция за „Елените“: За покриването на дерето не е извършено съгласуване
Общество |Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси
Финанси | Advertorial |Борисов: Терзиев да дойде при нас с предложение, за да се реши кризата с боклука
Политика |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Времето: Жълти, оранжеви и червени кодове за валежи в Северна България
България |Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара
Финанси |Австралийско проучване показва как бактерия може да оцелее в космическите условия
Наука и Здраве |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |На днешната дата, 8 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.