Банките в ЕС задължени да оповестяват заплати над 1 млн. евро

Банките в ЕС задължени да оповестяват заплати над 1 млн. евро

 По предложение на Европейската комисия банките и всички останали финансови организации в ЕС ще бъдат задължени периодично до оповестяват информация за броя на служителите си, чиито възнаграждения са над 1 млн. евро, съобщи „Файненшъл таймс”.

Данните ще се подават до общоевропейския банков регулатор European Banking Authority (EBA). По този начин властите в ЕС искат да затегнат контрола над банковия сектор в общността, уточнява изданието.

В средата на този месец European Banking Authority публикува резултатите от поредните стрес тестовете, на които бяха подложени европейските банки за проверка на устойчивостта им на кризисни ситуации. Осем от общо проверените 91 финансови институции се провалиха, а други 16 преодоляха тестовете с големи усилия.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The New York Times: Спецчасти на САЩ срещу гардове и агенти от Куба в опит да бъде отвлечен президентът Мадуро
Какво представлява Cloudflare и защо интернет се срина на 18 ноември?
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Култовият екшън „Жега“ се завръща след 30 г. с вероятен състав Леонардо ди Каприо и Крисчън Бейл
Axios: САЩ и Русия тайно работят по нов план с 28 точки за уреждане на войната в Украйна
Математиката на отлагането
Милиардерът Илон Мъск е дарил 474 млн. долара за обучение, археология и еврейска оргнизация през 2024 г.
Партията на датския премиер загуби Копенхаген за първи път след повече от век