Саркози се връща към адвокатската професия

Политика за бисквитки

Френският президент Никола Саркози ще се завърне към адвокатската професия след като сдаде поста си на новоизбрания държавен глава в страната Франсоа Оланд на 15 май. Това твърди вестник „Льо Паризиен”, като се позовава на Франк Лувие – дългогодишен съветник на Саркози. Лувие е заявил, че в момента се търси офис в центъра на Париж, където президентът ще може да се настани с няколко свои сътрудници в юридическата професия, „както повелява републиканската традиция”.

Веднага след като резултатите от изборите за президент станаха ясни в неделя и Саркози загуби балотажа, той обяви намерения да се оттегли от активната политика след поражението си.

Междувременно стана ясно, че седмица след влизането си в Елисейския дворец новият френски президент Франсоа Оланд ще започне двустранните си срещи със световните сили. Първата му официална визита ще е в Берлин на 16 май - ден след встъпването му в длъжност. Там той ще се срещне с германския канцлер Ангела Меркел, която подкрепи Саркози в предизборната му кампания и подкрепя строгата бюджетна дисциплина в ЕС – визия, върху чието отрицания Оланд изгради кампанията си, довела го до победата.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“